فیلم آموزش میناکاری روی مس

فیلم آموزش میناکاری روی مس ، میناهنری بسیار زیبا است که در بیشتر آموزشگاه های هنری و فرهنگسرا ها کلاس های آموزش میناکاری برگذار می شود همچنین در شهر اصفهان با مراجعه به گارگاه های آموزش میناکاری میتوان به یادگیری این هنر باارزش اقدام نمایید. این این مقاله توضیحات مختصری به همراه فیلم آموزش میناکاری روی مس که قسمتی از مراحل تولید یک بشقاب میناکاری را برای شما به نمایش میگذارد.

وسایل مورد نیاز مینا کاری

وسایل مورد نیاز میناکاری

ظرف خام مینا کاری ، رنگ میناکاری ، صمغ ، قلم مو برای رنگ زمینه ، قلم مو شنگ ، کاردک ، سوزن دورگیر ، مداد ، قطره چکان ، پنبه ، شیشه از وسایل مورد نیاز جهت میناکاری می باشد.

برای درست کردن یک بشقاب میناکاری پس از تهیه رنگ های مخصوص میناکاری به مقدار لازم پودر رنگ میناکاری را روی شیشه می ریزیم و پس از مخلوط کردن رنگ ها با صمغ و یکنواخت شدن کلیه پودر رنگ هابه گونه ای که دیگر رنگتان به کارد میناکاری نچسبد و غلظت آن نه زیاد شل و نه زیاد غلیظ باشد. حال رنگ میناکاری شما آماده شده است.

رنگ زمینه میناکاری

برای رنگ زمینه زدن در ابتدا بشقاب خام میناکاری را تمیز کنید تا هرگونه گرد و خاک و چربی روی سطح ظرف پاک شود. حال شروه به رنگ کردن قیمت مرکزی بشقاب می کنیم و بیشتر میناکار های در ابتدای کار خود ردیف به ردیف رنگ میکنند وپس از خشک شدن به ردیف بعدی می روند. و در نهایت رنگ های اضافی را با مداد چوبی پک میکنیم

اسلیمی کشیدن میناکاری

جهت اسلیمی کشیدن بر روی سطح رنگ شده بشقاب ابتدا قسمت رنگ شده را با نقطه چین به چهار قسمت مساوی تقسیم می کنیم و سپس به صورت قرینه شروع به اسلیمی کشیدن می کنیم سپس اسلیمی ها را با رنگی ببه غیر از رنگ زمینه رنگ میکنیم (فقط قسمت اسلیمی رنگ می شود) و سپس اطراف آن را با سوزن دورگیر مانند فیلم آموزش میناکاری در پایین شکل میدهیم . بعد به مرحله ریزه زدن میرسیم نقطه ها و نقش های ریز را در قسمت های خالی رنگ شده بصورت منظم زده می شود. حال به سراغ ردیف بعدی میرویم و تمام کار هایی که برای ردیف اول انجام دادیم را برای ردیف دوم نیز تکرار میکنیم با تفارت تغیر رنگ زمینه جهت زیباتر شدن طرح بشقاب و سپس این کار را مرحله به مرحله انجام میدهیم تا نقاشی کل سطح بشقاب تمام شود.

در انتها بشقاب میناکاری شده را روی شعله پخش کن با حرارت کم می گذاریم تا رنگ ها مقداری پخته شود تا در مسیر رفتن ظرف به کوره مشکلی برای سطح میناکاری آن پیش نیاید. بعد از رساندن بشقاب به محل کوره که معمولا تمام فروشنگان ظروف خام میناکاری، کوره میناکاری نیز دارند و به برای شما انجام میدهند . بشقاب میناکاری شده توسط کوره کار داخل کوره ای با درجه حرارت 800 درجه سانتی گراد قرار گرفته می شود و بعد از چند دقیقه کل رنگ های مینا کاری ظرف مورد نظر شما پخته شده و از این پس ظرف شما قابل استفاده می باشد.

خرید اینترنتی ظروف میناکاری اصفهان از تولید تا فروش بدون هیچ گونه واسطه ای با هدف توانمند سازی هنرمندان عزیز کشور ایران ، فروشگاه صنایع دستی هنرلوکس ، جهت خرید بشقاب میناکاری در سایز های مختلف با قیمت میناکاری ارزان و کیفت عالی در قسمت فروشگاه صنایع دستی سایت به دسته بندی میناکاری مراجعه نمایید.

3.9/5 - (59 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *