کارگاه فیروزه کوبی در اصفهان

کارگاه فیروزه کوبی اصفهان
کارگاه فیروزه کوبی در اصفهان ، یکی از کارگاه های تولیدی صنایع دستی اصفهان که افراد علاقه مند به هنر و صنایع دستی علاقه ی بسیار زیادی به حضور در گارکاه و دیدن خط تولید ظروف فیروزه کوبی دارند. کارگاه فیروز کوبی اصفهان مجموعه صنایع دستی هنرلوکس واقع در خیابان نشاط کوچه 28 می باشد، جهت حضور در آن حتما باید با هماهنگی با پشتیبانی این مجموعه باشد.

کارگاه های فیروزه کوبی در اصفهان

گارگاه های فیروزه کوبی معمولا در اطراف شهر اصفهان قرار گرفته است اما بیشتر تولید کنندگان مرحله چسب زدن و سنگ کاری را به صورت غیر حضوری و دورکاری انجام میدهند.

فیروزه کوبی در منزل

هر گونه سوال تخصصی در مورد رشته فیروزه کوبی و میناکاری و سوالات درمورد آموزش فیروزه کوبی این هنرها را میتوانید در قسمت نظرات همین پست برای ما بنویسید.

خرید اینترنتی فیروزه کوبی اصفهان

خرید اینترنتی فیروزه کوبی اصفهان از جمله امکاناتی است که فروشگاه اینترنتی هنرلوکس برای رفاه حال شما عزیزان فراهم کرده است. خرید اینترنتی فیروزه کوبی اصفهان می باشد از آنجا که امکان خرید را از سراسر کشور فراهم می کند و افراد براحتی می توانند آن را درب منزل دریافت کنند بسیار مورد استقبال واقع شده است.
شما عزیزان می توانید علاوه بر خرید حضوری مستقیم و بدون واسطه، به صورت غیرحضوری، اینترنتی و آنلاین نیز محصولات فیروزه کوبی اصفهان را به قیمت کارگاه و به دور از دست واسطه گران این صنعت، خریداری نمایید.

امکانات مورد نیاز برای شرکت در دوره های کارگاه

قالب ، چراغ بنزینی، گاز انبر، چکش، دریل، سوهان ، سنگ سمباده ، انبردست، پنس، چراغ گاز، منقاش و لوله‌های مختلف فلزی.

البته ممکن است بعضی از آن ها در کارگاه موجود باشد که در این مورد در جلسه ی اول معارفه برای شما توضیح داده خواهد شد که چه لوازمی را نیاز است با خود بیاورید.

 

توضیحی مختصر در مورد مراحل کار فیروزه کوبی

ابتدا سنگ های فیروزه ساییده می شوند. سپس سنگ های ساییده شده را خرد می کنند. سنگ ها باید ریز شوند و آماده ی چسباندن روی ظروف باشند. سنگ ها را با چسب مخصوص و ابزار مربوطه روی بدنه ی ظروف می چسبانند. این مرحله از کار نیاز به دقت و مهارت بیشتری دارد. پس از آن نیز باید سطح ظروف را با سمباده زنی صاف و صیقیلی کرد. در آخر هم باید هم قسمت فلزی و هم قسمت فیروزه کوبی شده پرداخت شوند تا شفاف و درخشنده شوند. اول قسمت فلزی را در کارگاهی دیگر پرداخت می دهند. سپس قسمت فیروزه کوبی شده را در همان کارگاه فیروزه کوبی با روغن های زیتون و کنجد پولیش کرده و پرداخت می دهند.

قیمت محصول نهایی کارگاه فیروزه کوبی

معمولا نسبت به سایر صنایع دستی ، فیروزه کوبی به دو دلیل قیمت بالایی دارد. یکی سخت بودن مراحل کار و تولید محصولات است. دوم نیز قیمت بالای مواد اولیه و سنگ فیروزه می باشد. مخصوصا اگر از سنگ اصل و مرغوب در آن استفاده شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.