فروش میناکاری در اراک

میناکاری با کیفیت

فروش میناکاری در اراک ، مینا کاری از شناخته شده ترین محصولات صنایع دستی ایرانی بشمار می رود. شهر اراک یکی از بزگترین مرکز های خرید میناکاری روی سفال و مس کشور می باشد. از این رو علاقه مندان زیادی را به سمت خود جلب نموده است. میناکاری اصفهان بیشتر بر روی مس انجام می گردد البته امروزه کارگاه های زیادی در نصف جهان برپا شده و ظروف سفالی میناکاری را تولید می کنند.

صنایع دستی استان اراک

در اصل صنایع دستی یکی از اصلی ترین صنعت های اراک به شمار می رود. از جمله محصولاتی که در این استان تولید می شود محصولاتی چرمی، گلیم بافی، گیوه بافی و مرواریدبافی، میناکاری لالجین است. همچنین هنرمندان زیادی در زمینه‌های منبت ‌کاری، معرق‌کاری، مسگری، قلم‌زنی، طلا کوبی، نقره‌ کوبی و سنگ ‌‌تراشی در استان اراک فعالیت دارند.

میناکاری در اراک

نکته خوب برای شناختن اصلی مینا و میناکاری در اراک این است که رنگ سفید برای مینا وجود ندارد. در هر زمان که لازم باشد ، صنعتگران از لعاب زیر مینا بر روی صنایع دستی استفاده می کنند. همچنین قسمت های نقاشی شده را با استفاده از ابزار تیز خراشیده می کنند تا به رنگ سفید لعاب برسند. این می تواند برای تورهایی که به ایران مایلند از فلزات ایرانی به عنوان سوغات به سرزمین خود ببرد ، مفید باشد. مرکز خرید میناکاری اصفهان ارائه کننده انواع محصولات هنری ایرانی برای علاقه مندان داخلی و خارجی می باشد.

خرید آنلاین میناکاری لالجین در اراک

طرح های میناکاری معمولاً از الگوهای متقارن سنتی مانند عربی ، گل و پرنده با زمینه گل و بناهای تاریخی مذهبی است. هرچه طرح ها پیچیده و پیچیده تر باشد ، هنر و صنعت گران تر خواهد بود. می توان آن را با آب ولرم و اسفنج شستشو داد.
دو نوع میناکاری وجود دارد : مینای نقاشی شده و خانبندی (که به آن چرخانه نیز گفته می شود).

روند میناکاری در اراک به شرح زیر است: اول ، فلز – امروزه معمولاً مس – توسط یک صنعتگر شکل می گیرد. سپس ، آن را با یک لعاب سفید می پوشاند. در مرحله بعد ، جسم را در دمای 800 درجه سانتیگراد در کوره قرار می دهد و آن را با لعاب با کیفیت بالاتر مجدداً گرم می کند و دوباره آن را گرم می کند. این روند معمولاً سه تا چهار بار تکرار می شود. اکنون ، این صنعتگر می تواند جسم فلزی را طراحی و نقاشی کند. سرانجام ، صنعتگر ظرف فلزی رنگ شده را به کوره می فرستد تا رنگ را تثبیت کند. ابزارهای مختلفی که در طی این فرآیند استفاده می شود شامل کوره ، انبردست ، دستگاه پرس ، برس یا قلم بسیار ریز و غیره است.

از میان نمونه های مینا کاری ایران باستان ، ميناكاري هاي ساسانی وجود دارد که در ارمنستان کشف شده، که در موزه هنرهای اسلامی برلین نگهداری شده است. یکی از قدیمی ترین نمونه های میناکاری یک جفت گوشواره است که در نهاوند کشف شده و قدمت آن بین 800-700 قبل از ميلاد. یک بازوی طلای هخامنشی که با میناکاری تزئین شده است در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن به نمایش گذاشته شده است.

قیمت ظروف میناکاری در اراک

کنده کاری تصویر روی لایه های نازک از طلا و نقره یکی دیگر از صنایع دستی اراک است. این سوغات جزء سوغات گران قیمت این شهر به حساب می آید. اما اگر قصد خرید این نوع ظروف را دارید ، آنهایی در اندازه های کوچکتر وجود دارند و کارهای کمی روی آنها انجام شده است و بنابراین هزینه کمتری دارند. از آنجا که بسیاری از درختان گردو و سایر درختان با چوب مرغوب در اطراف همدان وجود دارد ، صنعت چوب با این نوع چوب در این شهر رونق می گیرد. این صنعت انواع مختلفی از قبیل نجاری ، نازک کاری ، و کارهای معرق دارد.

میناکاری در اراک يكي از بهترين موارد افتخار فروشگاه صنایع دستی هنرلوکس است كه اين فروشگاه در زمينه میناکاری اراک توانسته افتخاراتي را كسب كند. آبگینه شیشه ای به روش سنتی دمیده است. به این ترتیب آنها با دمیدن هوا به داخل آن شیشه مذاب را شکل داده و چنین کارهای زیبایی را خلق می کنند. بسیاری از آثاری که در موزه آبگینه وجود دارد ، در کاوش های باستان شناسی در همدان یافت شده اند و این واقعیت نشان می دهد که این هنر در این شهر قدمتی طولانی دارد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.