سریال دارک Dark

تاریک (به انگلیسی: Dark‎) یک سریال اینترنتی در ژانر فراطبیعی و علمی–تخیلی است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. تاریک از محصولات اورجینال نت‌فلیکس است و توسط همین شرکت ساخته و توزیع شده‌است؛ همچنین تاریک نخستین سریال نتفلیکس است که به زبان آلمانی و توسط کشور آلمان ساخته شده‌است. داستان سریال روایت‌گر گم شدن مرموز چند کودک است که شخصیت‌های دیگر را وارد چالش می ‌کند.

فصل یکم سریال در ۱۰ قسمت یک ساعته در ۱ دسامبر ۲۰۱۷ توسط نتفلیکس منتشر شد. این فصل با استقبال بسیار خوب منتقدین و تماشاگران همراه شد. بسیاری از منتقدین این سریال را نسخه آلمانی سریال چیزهای عجیب می‌دانند و معتقدند تاریکی از نظر فضاسازی و قصه پردازی از این سریال الگوبرداری کرده‌است. فصل دوم سریال در ۸ قسمت در ۲۱ ژوئن ۲۰۱۹ منتشر شد. همچنین در ۲۷ ژوئن ۲۰۲۰، سومین فصل از این مجموعه در ۸ قسمت انتشار یافت.

داستان سریال دارک

فصل اول با صحنه خودکشی مایکل کانوالد، پدر یوناس کانوالد شروع می‌شود. یوناس به خاطر ضربه‌ روحی حاصل از این مسئله چندین ماه را در کلینیک روانی سپری می‌کند. او پس از بازگشت به ویندن، متوجه می‌شود که در غیبت او مارتا، دوست دخترش اکنون با بارتوش دوست شده است.

غریبه‌ای که برای سپری کردن زمان در ویندن، در هتلِ خانواده‌ تیدمن اقامت می‌کند، از طریق رجینا تیدرمن بسته‌ای برای یوناس می‌فرستد. در آخر فصل اول متوجه می‌شویم این غربیه همان یوناسِ بزرگ‌سال است. در بین وسایلی که یوناس بزرگ‌سال برای یوناس فرستاده بود، علاوه بر تعدادی تجهیزات و نقشه، نامه‌ خودکشی پدرش، مایکل کانوالد نیز وجود داشت. مایکل در این نامه توضیح می‌دهد که در واقع میکل نیلسن است، همان کودکی که در سال 2019 مفقود شده بود. یوناس بعدتر این نامه را می‌سوزاند.

یوناس نوجوان از روی نقشه‌ای که به‌دستش رسیده بود، تونل زمانِ واقع در غار را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود می‌تواند از طریق آن به سال 1986 برود، جایی که میکل اکنون در آن است. او به قصد برگرداندن میکل، به سال 1986 می‌رود اما هلگه او را می‌دزدد و در همان زیرزمینی که وسیله‌ آزمایشی نوآ در آن قرار داشت، حبس می‌کند.

در همین حال یوناس بزرگ‌سال به دنبال بستن کرم‌چاله است؛ اما می‌بینیم که نوآ به بارتوش می‌گوید که یوناس فکر می‌کند آن کرم‌چاله را می‌بندد در حالی که چیزی که باعث به وجود آمدن کرم چاله در وهله‌ اول شده، همین عمل یوناس بوده است. کرم‌چاله‌ در آن زیرزمینی که یوناس نوجوان (در 1986) و هلگه (در 1953) هستند باز می‌شود و هلگه را به سال 1986 و یوناس را به تاریخ نامعلومی در آینده می‌فرستد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.